Wybielanie zębów

W klinice EUROMED stosujemy sprawdzoną i najbezpieczniejszą METODĘ WYBIELANIA NAKŁADKOWEGO.

Wybielanie zębów, jako dział stomatologii, znane jest od końca XIX wieku. Obecnie dysponujemy szeroką wiedzą opartą na wielu eksperymentach i badaniach. Pochodzi ona głównie z USA, z kraju, z którego większość metod wybielania bierze swój rodowód. Około 92% stomatologów amerykańskich w swojej codziennej praktyce stosuje wybielanie zębów. Stwierdzili oni, że metoda nakładkowa daje najlepsze efekty.

Polega ona na stosowaniu żelu do wybielania, który nakłada się na zęby przy pomocy specjalnej indywidualnej nakładki. Nakładkę wykonuje się w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisków zębów. Pacjent otrzymuje ją na kolejnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego o stężeniu 10%, 15% lub 20%  w zależności od wrażliwości zębów. Najlepiej zęby wybielać  w nocy, lub nosić nakładki kilka godzin w ciągu dnia. Już po 2 aplikacjach różnica jest widoczna. Żelu wystarcza najczęściej na  ok. 2 tygodnie, lecz wybielanie zajmuje przeciętnie ok 3-4 dni. Nakładki służą pacjentowi długo. W razie konieczności można do nich aplikować preparat przeciw nadwrażliwości pozabiegowej. Po roku pacjent może dokupić 1 strzykawkę preparatu i powtórzyć wybielanie (wystarcza 1-2 aplikacje by utrzymać efekt). Do nakładek można też aplikować preparaty zawierające fluor w celu profilaktyki próchnicy.

Efektywność wybielania zależy przede wszystkim od rodzaju przebarwień oraz budowy tkanek zęba. W większości przypadków pierwsze efekty widać już w ciągu dwóch dni.

Rezultat pozostaje widoczny przez okres 2 do kilku lat. Zależy to w dużej mierze od ilości i rodzaju stosowanych przez pacjentów używek (tytoń), napojów (kawa, herbata) oraz pokarmów.

Warto wiedzieć,  iż produkty do wybielania dostępne w sklepach kosmetycznych lub oferowane przez firmy wysyłkowe zawierają standardowe nakładki na zęby, które nie mogą być dobrze dopasowane do każdego rodzaju uzębienia. To oznacza, że istnieje realne ryzyko nierównomiernego efektu wybielania, podrażnienia dziąseł lub połknięcia dużych ilości żelu wybielającego. Niekontrolowane przez lekarza wybielanie może doprowadzić do uszkodzeń tkanek zęba zwłaszcza gdy nie było one poprzedzone dokładną sanacją jamy ustnej lub trwa zbyt długo.

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę, że nad procesem wybierania nakładkowego lekarz ma pełną kontrolę w przeciwieństwie do metod natychmiastowych wykonywanych preparatami o większym stężeniu.

Adres:
Zygmunta Starego 18
44-100 Gliwice

Sprawdź dojazd: