Dr n.med. Andrzej Baryluk

Ortopeda-traumatolog

Ukończył studia w  1991r na Akademii Medycznej w Katowicach.
Od 1992r Asystent Oddziału Urazowo -Ortopedycznego w Gliwicach. W 1996r Specjalizacja I stopnia z Ortopedii i Traumatologii.

W 1998r uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz II stopień Specjalizacji. W roku 2002 objął stanowisko Ordynatora Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Miejskiego nr  1  w Gliwicach.

Wprowadził nowoczesne techniki protezowania stawu biodrowego i kolanowego oraz kompleksowe leczenie ortopedyczne dzieci z porażeniem mózgowym.

Autor i współautor ponad 30 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych referatów i materiałów dydaktycznych. Uzyskał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego oraz Nagrodę II stopnia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Od 2000 r  prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską EUROMED w Gliwicach gdzie zajmuje się konsultacjami i leczeniem schorzeń ortopedycznych w szczególności:

  • ortopedii dziecięcej (wrodzone nabyte wady narządu ruchu min. Wrodzona dysplazja stawu biodrowego, stopa końsko szpotawa, wady postawy)
  • schorzenia ortopedyczne wieku dorosłego (zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych, biodrowych, paluchów koślawych)
Pn.
Śr.
16.00-18.00
16.00-18.00

Adres:
Głowackiego 1
44-100 Gliwice

Sprawdź dojazd: