Implanty zębowe – na całe życie

10 powodów, dla których warto mieć implanty:

  1. Wyglądają, funkcjonują, zapewniają komfort i są odczuwane jak prawdziwe zęby (poprawa jakości życia).
  2. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, czego wymagają tradycyjne procedury nakładania koron i mostów.
  3. Pomagają w zachowaniu właściwej struktury kostnej, konturu dziąseł, kształtu twarzy(ładniejszy wygląd) i zapobiegają zanikowi tkanki kostnej szczęki.
  4. Nigdy więcej kleju mocującego protezy zębowe!
  5. Eliminują dyskomfort i uczucie niepewności związane z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  6. Są niezawodne i trwałe (mają służyć do końca życia), dlatego w perspektywie długoczasowej są ekonomiczne.
  7. Przywracają naturalny piękny uśmiech.
  8. Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów.
  9. O implanty dbamy tak jak o swoje naturalne zęby.
  10. Dodają pewności i wiary w siebie. 

Implant dentystyczny jest niewielką śrubką umieszczaną w kości szczęki, spełniającą funkcję korzenia sztucznego zęba. Łącznik implantu jest mocowany do jego górnej części tworząc w ten sposób miejsce zakotwiczenia dla korony, mostu, czy też protezy.

Implanty gliwice 

Najbardziej rozpowszechnionym materiałem, z którego wykonane są implanty jest czysty tytan. Tytan jest metalem biokompatybilnym, czyli bardzo dobrze tolerowanym przez organizm człowieka i nie wywołującym reakcji alergicznych.  Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, w efekcie następuje zintegrowanie się wszczepu z kością (około 3 m-cy).

Zabiegi implantacji są całkowicie bezbolesne. W większości przypadków wystarcza podanie środka znieczulającego miejscowo metodą tradycyjną lub aparatem The Wand (podobnie jak przy leczeniu zębów). Umieszczenie implantu jest zabiegiem krótkim, trwającym od 15 do 30 minut.

Miedzy innymi system Implanty zębowe gliwice który wykorzystywany jest w naszej klinice. Dzięki swojemu globalnemu zasięgowi system ten daje Pacjentom poczucie bezpieczeństwa, jakiego nie zapewnią systemy regionalne (np. wieczystą gwarancję).

Adres:
Głowackiego 1
44-100 Gliwice

Sprawdź dojazd: