Ortopedia

Ortopedia to dziedzina zajmująca się diagnostyką nieprawidłowości w działaniu i budowie narządu ruchu oraz leczeniem wad rozwojowych, schorzeń i urazów układu kostno-mięśniowo-stawowego. Regularne bóle stawów, poszczególnych odcinków kręgosłupa, barku, niepełna sprawność kończyn, drętwienie rąk lub nóg, czy nawet ból głowy – powinny być sygnałem do skonsultowania się z lekarzem ortopedą. Brak odpowiedniej profilaktyki z zakresu dbania o narząd ruchu, może przyczynić się do trwałych zwyrodnień.
 
Dr n.med. Andrzej Baryluk specjalista, ortopeda, traumatolog - prowadzi konsultacje dla pacjentów ze schorzeniami narządów układy ruchu powstałymi w wyniku chorób lub urazów mechanicznych.

Ukończył studia w  1991 roku na Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1992 roku Asystent Oddziału Urazowo -Ortopedycznego w Gliwicach.
W 1996 roku Specjalizacja I stopnia z Ortopedii i Traumatologii. W 1998 roku uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz II stopień Specjalizacji.
W roku 2002 objął stanowisko Ordynatora Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Wprowadził nowoczesne techniki protezowania stawu biodrowego i kolanowego oraz kompleksowe leczenie ortopedyczne dzieci z porażeniem mózgowym.  Autor i współautor ponad 30 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych referatów i materiałów dydaktycznych.

Uzyskał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego oraz Nagrodę II stopnia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Od 2000 roku  prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską EUROMED w Gliwicach gdzie zajmuje się konsultacjami i leczeniem schorzeń ortopedycznych w szczególności:

Ortopedii dziecięcej:

  • wrodzone nabyte wady narządu ruchu min. Wrodzona dysplazja stawu biodrowego
  • stopa końsko-szpotawa
  • wady postawy

Ortopedia sportowa

Schorzenia ortopedyczne wieku dorosłego:

  • zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych, biodrowych oraz paluchów koślawych (tzw.haluks)

Adres:
Zygmunta Starego 18
44-100 Gliwice

Sprawdź dojazd: